FC Slovan Liberec | Chyběl snad jen vrtulník, usmíval se po zápase v Mödlingu trenér Trpišovský
Menu Další Zavřít Zavřít
29.07.2016

Chyběl snad jen vrtulník, usmíval se po zápase v Mödlingu trenér Trpišovský

Dominik Jakubec
Mödling - Do dvojzápasu s rakouskou Admirou vstoupil i přes divoký průběh plný přerušení náš tým skvěle a do odvety si veze výhru 2:1. Trenér Trpišovský však i nadále nabádá k opatrnosti: "Admira může příští týden hrát úplně jinak," varuje kouč.

Potkalo vás už někdy podobné utkání?
Něco takového jsem nezažil. Kromě toho, aby tu přistál vrtulník, tu bylo asi všechno. Měl jsem trošku strach chodit po hřišti, říkal jsem si, co se ještě stane. Takže byl to takový bláznivý zápas. Myslím, že to pomohlo spíš nám. Měl jsem vždy možnost něco říct, soupeř tam měnil rozestavení asi v 60. minutě. A ta pauza se mi docela líbila, asi bych to zavedl, jako to mají hokejisti. (smích) Výhoda je to velká, ušetřil jsem spoustu hlasivek. Měl jsem hráče u sebe, vždy jsme si něco řekli. Pro nás trenéry výhoda, pro hráče složité. Vytuhnete, riziko zranění. Hodně nám pomohl hlavně první výpadek za stavu 1:1. Nevstoupili jsme do druhé půle dobře, když tam pak přišel Milan Baroš, náš výkon šel nahoru. Jsem hlavně rád za to, jaký výkon jsme podali.

Snažili jste se v přerušeních hráče uklidňovat?
To jsme si nechali až na později. Nikdy jsme nevěděli, jak dlouho bude přerušení vůbec trvat, takže jsme nejprve vždy upozornili na chyby, co a proč děláme špatně. Něco jsme si říkali k napadání, Komličenko nám chvílemi vypadával z presinku, Ševčík naopak běhal za tři a my to potřebovali trochu upravit. Až když se rozsvítilo, nabádali jsme ke koncentraci a podobně.

Dostávali jste od pořadatelů informace, kdy se bude pokračovat?
Oni nás nejprve vystrašili. V první pauze říkali, že pokud by se to nenahodilo, dohrával by se zápas až v pátek, což by tolik nevadilo, nebo příští týden. Nás čeká v neděli liga v Mladé Boleslavi, byly by s tím spojeny různé problémy. Nabízely jsme, že budeme hrát klidně ve tmě, hlavně aby se to dohrálo. Jedna informace byla dokonce taková, že mají záložní generátor, ale nemají k němu klíče a nemůžou je najít... (úsměv) Nevím, do jaké míry to byla pravda, ale i takové informace jsme dostávali.

Jaké dojmy tedy z prvního zápasu i se všemi těmito událostmi máte?
Celý to bylo divný. Osobně si myslím, že měl soupeř dostat nějaké karty už dřív. Radim Breite dostal žlutou kartu za svůj zákrok, naopak Pokornému s Nitrianským tekla krev a nic se nedělo. Stále nám akorát opakovali, ať hrajeme fotbal. Ale nechci to moc rozebírat. Důležité je, že jsme vyhráli 2:1 a udrželi i v tom vypjatém závěru koncentraci. Už je to za námi. Spíše je nepříjemné, že končíme až kolem půlnoci, kluci se teprve teď dostanou na jídlo, do postele a tak dál.

Překvapil vás výkon, který tým v prvním soutěžním zápase podal?
Nechci říct, že bych byl úplně překvapen, doufal jsem v to. Pořád jsem věřil, že to může být jako před rokem. Bylo to jen o hlavě. Nechci to přeceňovat, ale jsem nadšený z výkonu v prvním poločasu. Bohužel jsme dostali branku, ale byli jsme podle mě jasně lepší.

Proč jste do základní sestavy nenasadil Milana Baroše?
Viděli jsme způsob hry rakouských stoperů, kteří tolik nechodili do soubojů a do těla. Věřili jsme, že Komličenko udrží více míčů, a upřímně jsme si také chtěli nechat Milana na to, aby vstoupil do zápasu. Potvrdil totiž přesně to, co jsme čekali. Udržel všechny míče, mužstvo hrozně uklidnil. Přišel za stavu 1:1, kdy jsme nehráli dobře, ale svým příchodem nám hodně pomohl k tomu, že jsme zvítězili.

Co jste říkal na výkon Petra Sevčíka, který si počínal velmi dobře?
Jsem za něj velice rád, ale nechci nikoho zatím moc chválit. Máme za sebou teprve půlku dvojutkání. Těší mě, že potvrdil, proč jsme si ho vyhlídli a proč jsme ho za takové peníze kupovali. Dřímá v něm hrozný potenciál a jsem rád, že to hned v prvním utkání dokázal.

Těší vás, že jste jediným českým týmem, který v prvním pohárovém utkání vyhrál?
To mě spíše mrzí. Všichni víme, jak důležité je mít v koeficientu body. Všichni pak máme možnost sledovat zápasy v evropských pohárech, jezdí k nám zajímaví soupeři... Doufám, že nás postoupí co nejvíc. Většina týmů to stále má ve svých rukou.

Dva vstřelené góly jsou před odvetou každopádně skvělou výchozí pozicí?
Ke konci jsme ještě nabádali hráče, ať ještě zkusíme dát třetí gól, přeci jen hráli v deseti. Ale dva jsou stále velmi pěkné. Věřím, že jsme dostatečně silní na to, abychom vyhráli. Admira také může za týden hrát úplně jinak. Myslím si, že jsme je hodně překvapili, detailně jsme si je nastudovali. Oni byli rozehranější, ale my o nich měli více informací. Za týden může být vše jinak, nechci nic podcenit. Důležité je, že jsme hráli dobře a zvládli zápas i svým výkonem.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Crytur AGRO CS a.s.
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Beat radio