FC Slovan Liberec | Faško: Věřím, že se fanouškům představím v nejlepším světle
Menu Další Zavřít Zavřít
07.01.2021

Faško: Věřím, že se fanouškům představím v nejlepším světle

Redakce
Liberec – Nejnovější posilou našeho mužstva se stal Michal Faško. Slovenský záložník nastupoval v české lize už za Karvinou, k týmu se připojí po vypršení karantény, během níž trénuje individuálně. „Myslím, že je kvalita soutěže o něco větší než ve slovenské lize," prozradila 26letá posila, která hrála naposledy za Nitru.

Mohl by ses fanouškům Slovanu představit? Jaký jsi fotbalista a na kterém postu ti to nejvíc vyhovuje?
Nerad sám sebe hodnotím, věřím, že se jim představím v tom nejlepším světle na hřišti. Nejlépe se cítím na středu pole v jakékoliv roli ať už víc defenzivní, nebo ofenzivní. Na podzim jsem ale hrál také v útoku a i to mi celkem sedlo.

S jakými očekáváními do Liberce přicházíš?
V první řadě bych chtěl touto cestou poděkovat za příležitost, kterou jsem dostal. Věřím, že se nám podaří dosáhnout minimálně toho, co se podařilo celému týmu v minulé sezoně. To bylo perfektní.

Kdy jsi byl poprvé klubem osloven a vybíral jsi také z dalších nabídek?
Na přelomu starého a nového roku proběhly kontakty, po nichž jsem absolvoval hovory s trenérem a vedením, což bylo rozhodující. Během podzimní části se mi dařilo včetně gólů, takže o mě zájem byl. Určitě větší než v létě, kde jsem si možná nemohl až tolik vybírat a zůstal jsem ještě v Nitře, což se nakonec ukázalo být správnou volbou.

Znáš se s někým ze stávajícího kádru Slovanu nebo přicházíš do zcela neznámého prostředí?
Osobně se znám jen s Martinem Koscelníkem, s nímž jsem i komunikoval. Věřím, že mi ze začátku pomůže se adaptovat co nejrychleji v kabině.

Českou ligu už sis krátce vyzkoušel v dresu Karviné, co říkáš na kvalitu soutěže?
Myslím, že je kvalita o něco větší než ve slovenské lize. Moc jsem toho po pravdě v Karviné neodehrál, takže o to víc se budu chtít prosadit teď.

V Liberci zrovna napadl sníh, dokážeš si zvyknout na drsnější podnebí, obzvlášť když se začíná už v lednu?
Nemám s tím problém. U nás doma na Slovensku taktéž napadl sníh, a i když jsem ještě v karanténě, stále trénuji i za aktuálních podmínek. Jsem na vše připravený! (směje se).

Jarní část ligy začíná už za pár dnů. Myslíš, že budeš potřebovat ještě nějakou dobu na adaptaci, nebo jsi schopen do tempa hned naskočit?
Rád bych řekl, že ano, ale nebudu si nic nalhávat. Vzhledem k aktuální situaci, která se dotkla i mě, jsem se od 28. prosince ocitl v karanténě. Trénuji individuálně každý den, protože nemám absolutně žádné příznaky. Určitý čas budu potřebovat na adaptaci, neboť přicházím do nového kolektivu a nového klubu. Hlavně mě mrzí, že jsem se k týmu nemohl připojit už na soustředění v Turecku.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
11TEAMSPORTS FCC
Mediální partneři
eFotbal rtm plus