FC Slovan Liberec | Karafiát: Nemůžeme se zaleknout toho, že hrajeme na Spartě
Menu Další Zavřít Zavřít
19.02.2018

Karafiát: Nemůžeme se zaleknout toho, že hrajeme na Spartě

Tomáš Honzejk
PRAHA/LIBEREC - Během zimy ho opustil parťák ze stoperské dvojice Ondřej Kúdela. V zimní přípravě si musel zvykat na nové parťáky ve středu obrany. Trenér Holoubek pro zápas na Letné ukázal na ukrajinského Tarase Kačarabu. Jak vidí jejich spolupráci Karafiát? Nejen to se dočtete v tomto článku.

Jak bys zhodnotil zápas?

Spíš bych hodnotil druhou půli, protože tu první jsme byli nervózní a nehráli to, co jsme si řekli, že budeme hrát. První poločas měla Sparta převahu, ale ve druhém jsme se zvedli. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Byli na míči, hráli po zemi a vytvořili si šance. Bohužel jsme je neproměnili. Kdyby se povedlo nějakou z nich proměnit, mohlo to dopadnout jinak. V závěru pak ještě penalta, která to završila. Pro nás určitě zklamání.

V druhé půli se hra Slovanu výrazně zlepšila. Byl to remízový zápas?

Za druhý poločas jsme si zasloužili remizovat. Navíc ještě kaňka, že jsme dostali druhý gól z penalty v poslední minutě.

S jakou taktikou jste šli do zápasu?

Šli jsme do toho s tím, že bude super atmosféra a že si jdeme zápas užít. Chtěli jsme vyhrát. Šli jsme na hřiště s tím, že se nebudeme bát, ale v první půli jsme byli nervózní. Trenér Holoubek zná Spartu dobře. Připravil nás na ní kvalitně. Jenom škoda, že to dopadlo takhle.

Myslíš si, že na spoluhráče dolehla atmosféra velkého zápasu?

Je to možné. V základu nastoupili noví mladí hráči. Mohlo to hrát roli, že jsme byli vyjukaní, návštěva byla necelých 14 tisíc lidí. Ale tohle by se nemělo stávat. Musíme hrát pořád stejně. Pořád je to jen fotbal, akorát se hrálo na Spartě, to je celé.

Jak se ti hrálo vedle Tarase Kačaraby?

Taras je vysoký a hodně rychlý. Pokud se ještě lépe sehrajeme, tak do budoucna to bude dobré. Je v něm veliký potenciál.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pneu Hnídek SECO ZAHRADNÍ TRAKTORY
Mediální partneři
Hattrick Rengl
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
FC Slovan Liberec