FC Slovan Liberec | Škoda, že už liga končí, komentoval konec sezony Michal Breznaník
Menu Další Zavřít Zavřít
01.06.2015

Škoda, že už liga končí, komentoval konec sezony Michal Breznaník

Dominik Jakubec
Liberec - Na nějakou dobu nejspíš poslední utkání odehrál v sobotu v dresu Slovanu také Michal Breznaník, který zde působil na půlročním hostování ze Sparty. Po zápase svou půlsezónní anabázi zhodnotil a naznačil, jak to bude s jeho fotbalovou budoucností.

Na závěr sezony se Michal Breznaník skvělým výkonem zasadil o vysokou výhru nad Českými Budějovicemi. „Zápas to byl z naší strany velmi dobrý. Sice jsme prohrávali 0:1, ale věděli jsme, že to zvládneme. Měli jsme hroznou spoustu šancí a byla to víceméně jen otázka času, kdy se nám podaří skórovat a pak už to pojede. Ve druhém poločase už to z naší strany byla paráda,“ hodnotil slovenský záložník.

Sám si počínal velmi aktivně a během průběhu zápasu měl celou řadu příležitostí ke skórování. „Měl jsem velké šance, hlavně tu obrovskou po přihrávce od Josefa Šurala, ale parádně mě vychytal gólman,“ složil poklonu brankáři Křížkovi, který byl vyhlášen nejlepším jihočeským hráčem utkání. „Jenže já pořád doufal, že ještě přijde nějaká další šance,“ dodal Breznaník.

Michal Breznaník

A dočkal se. Po řadě obrovských šancí přišla jedna poněkud nenápadná, kdy po nepodařeném odkopu brankáře z první zamířil zpoza vápna k tyči a postaral se o třetí gól Slovanu. „Ta střela... Chtěl jsem sice míč umístit placírkou na jistotu, abych trefil bránu, ale po pravdě jsem čekal, že to gólman chytí. A nechytil, díky bohu,“ komentoval svůj úspěšný pokus s úsměvem.

V posledním duelu Synot ligy už Slovanu prakticky o nic nešlo, v týdnu navíc vybojoval domácí pohár. Podle Michala Breznaníka tak nebylo úplně jednoduché po oslavách ještě jednou přepnout do zápasového rytmu. „Bylo to těžké, ale nějak jsme se dali do kupy a na hřišti bylo vidět, že jsme připravení dobře.“

Utkání navíc ovlivnila zpráva, že u týmu po sezoně skončí trenér Vavruška. Tato informace překvapila i kabinu. „Dozvěděl jsem se to až v den zápasu, vlastně jsem do té doby nevěděl vůbec nic. Ale nijak se k tomu nechci vyjadřovat. Vyhráli jsme pod ním pohár, odvedl tu skvělou práci, za kterou mu musíme poděkovat,“ řekl Breznaník na trenérovu adresu.

Do Slovanu přišel tento zkušený záložník v úvodu jara, zprvu ale jeho výkony zůstávaly trochu za očekáváním. „Na začátku jsem se tu trochu trápil, ve Spartě jsem po zranění dlouho nehrál a první zápasy proto byly těžké, ale teď už jsem se do toho konečně začal dostávat a přišla také chuť do hry. Škoda, že už liga končí!“ hodnotil svou půlroční anabázi s úsměvem.

Pak ale přišla řeč na serióznější téma, tedy na jeho budoucnost. Jak to s Michalem Breznaníkem vypadá pro další sezonu? „Nevím, asi se vrátím do Sparty a tam začnu přípravu. Uvidí se, co bude dál, co mi řekne trenér. Budu čekat na telefonát a teprve pak se dozvím, co bude dále.“

S jeho dalším působením pod Ještědem to momentálně vypadá všelijak. Ani tak ale Breznaník nevylučuje, že ho třeba ještě v dresu Slovanu uvidíme. „Mám to tu v Liberci rád, ale mým majitelem je teď Sparta. Rád bych tam hrál, a věřím, že se mi to podaří, no a když ne, tak se teprve uvidí. Třeba pokud mě tu budou chtít, ještě se vrátím,“ uzavřel s úsměvem.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Recovera Auto Koutek
Mediální partneři
rtm plus Náš region