FC Slovan Liberec | Tomáš Zápotočný: Teď jsem hráč Sparty
Menu Další Zavřít Zavřít
11.10.2011

Tomáš Zápotočný: Teď jsem hráč Sparty

Lukáš Váňa
Býval kapitánem Slovanu. Střílel důležité góly a svůj tým dovedl k titulu. Naposledy oblékl náš ligový dres 3. prosince 2006, a rozloučil se stylově gólem. V sobotu se Tomáš Zápotočný, poprvé po návratu ze zahraničí, postaví proti Slovanu!

Co se ti vybaví, když se řekne Liberec?

Tomáš Zápotočný: Pochopitelně, že Slovan. Dál pak nádherný město, příjemný lidi.

Jak vzpomínáš na své angažmá v našem klubu?

Tomáš Zápotočný: Bylo to nádherný období. Pro moji kariéru to byly moc důležité a krásné roky. Vzpomínám na všechno to hezké co jsem ve Slovanu prožil, a pochopitelně, že úplně nejvýš je titul, který jsme tehdy s trenérem Víťou Lavičkou získali.

Nepřemýšlel jsi před rokem, když jsi se vracel do ligy, nad návratem do Liberce?

Tomáš Zápotočný: Zvažovali jsme s manželkou různé varianty. My jsme se hlavně vraceli proto, že Adélka šla do první třídy a my jsme chtěli, aby chodila do školy v Čechách. A přemýšleli jsme i nad Libercem, protože se nám tam moc líbilo a po Příbrami je to vlastně náš druhý domov. Když se mi ale ozval pan Kleibl, jestli bych nechtěl do Slovanu, tak jsem už měl něco předjednané se Spartou. Ten zájem ze Slovanu tedy byl, ale nakonec to dopadlo pro Spartu ...

Vídáš se s někým ze současného kádru našeho týmu? Telefonuješ si s někým?

Tomáš Zápotočný: On se ten tým hodně změnil. Přeci jen je to pět let co jsem odešel. S Petrem Papouškem a jeho rodinou jsme se vídali pravidelně, ale ten už v Liberci není. Mám číslo na Tomáše Janů, Zbyňka Hauzra nebo třeba Honzu Nezmara. Ale nevoláme si. Jestli narážíš na hecování, tak žádné neprobíhá.

Ve Spartě máš smlouvu ještě na dva a půl roku. Co potom?

Tomáš Zápotočný: Jsem zvyklý kontrakt dodržet. Navíc čekáme třetí přírůstek, takže to na nějaké divoké stěhování nevypadá. Samozřejmě, že kdyby přišla nabídka ze zahraničí, tak bych to zvažoval. Spíš je pro mne cizina ale uzavřenou kapitolou. A návrat do Slovanu? Nikdy neříkej nikdy, teď jsem ale hráč Sparty, a nemám důvod smlouvu nedodržet. Jsem tu spokojený.

V sobotu to bude poprvé, co se po odchodu z Liberce postavíš proti Slovanu. Jak se na ten zápas těšíš?

Tomáš Zápotočný: Těším se hodně. Myslím, že to bude dobré utkání. Slovan hraje dobře, my budeme chtít ale potvrdit naši formu. Uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti.

Když jsi se Slovanem kráčel pro titul tak na tebe sparťanští fanoušci vulgárně pokřikovali. Vzpomínáš si na to?

Tomáš Zápotočný: Už je to pryč. Je to zapomenutý, tehdy to byly emoce, a ty k fotbalu patří. Samozřejmě, že to tady mám těžký. Fanoušci to berou, že jsem připravil o místo Tomáše Řepku, ale tak to není. Tomáš je pro lidi velká ikona, a já když jsem přišel, tak jsem hrál s ním. Takže jsem Tomáše nevytlačil. Co se týká fanoušků, tak s tím nemám problém, je to zapomenutý.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Aura Medical Recovera
Mediální partneři
eFotbal Radio Blaník Liberec