FC Slovan Liberec | Zdeněk Klucký: Na Spartě můžeme bodovat!
Menu Další Zavřít Zavřít
13.10.2011

Zdeněk Klucký: Na Spartě můžeme bodovat!

Lukáš Váňa
Fotbalisty Slovanu čeká nelehký úkol. Někdo už musí přibrzdit rozjetou Spartu, a Slovan může být tím týmem, který v sezóně 2011/2012 jako první vykolejí rozjetou letenskou mašinu. Práce to ale nebude lehká. Asistent trenéra Zdeněk Klucký věří, že to náš tým dokáže.

Poslední duel před reprezentační přestávkou jsme prohráli doma s Duklou. Zejména ten druhý poločas se nám vyloženě nepovedl. Podařilo se vám utkání probrat s týmem tak, aby se něco podobného neopakovalo?

Zdeněk Klucký: Ten první týden jsme si vyhodnocovali chyby právě z toho utkání s Duklou. Promítli jsme si video a hodně jsme o té druhé půli proti Dukle mluvili. Za tím zápasem jsme udělali tlustou čáru. To je směr, kterým jít nechceme! Musíme se vrátit k tomu fotbalu, co jsme předváděli v předchozích zápasech. V tom druhém týdnu jsme se také věnovali hodně tréninku, od středy jsme se ale už začali připravovat na Spartu. Vycházeli jsme z toho, jakým stylem Sparta hraje, v jakém rozestavení nastupuje. To vše se samozřejmě promítlo do herní přípravy v těch posledních dnech.

Jaký fotbal chcete na Letné předvádět?

Zdeněk Klucký: My se chceme na Spartě prezentovat tím naším fotbalem. Tedy hrát útočně, nebýt jen před svým vápnem a čekat, co Sparta vymyslí. My tam budeme aktivní, nebudeme bázliví a už vůbec nenecháme Spartě nic zadarmo. Chceme tam udělat nějaký výsledek. Myslím, že každý bod ze Sparty je dobrý. Všichni víme, jak jí to doposud jde, nic lehkého nás nečeká.

Co byste řekl o současné Spartě. Ona je zatím stoprocentní, což je po devíti kolech famózní výkon.

Zdeněk Klucký: Co si pamatuju, tak každý mužstvo v průběhu soutěže zaškobrtlo. Tak proč by se to Spartě nemohlo stát teď v sobotu s námi. Vždyť nám to utkání může sednout a klidně si ze Sparty můžeme odvézt tři body. Nikde není daný, že Sparta všechny zápasy do konce soutěže vyhraje. Čím dřív zakopne, tím líp pro soutěž.

Asi nemusíte s týmem řešit motivaci. Tu proti Spartě najde každý hráč snadno.

Zdeněk Klucký: Proti těmhle špičkovým týmům není potřeba hráče nějak zvlášť motivovat. Hráči přijedou na stadion a tam na ně dýchne takové to prostředí, které Letná má. Každý tam chce uspět, předvést to nejlepší co umí.

Jak je na tom tým po zdravotní stránce?

Zdeněk Klucký: Z reprezentace se nám vrátili Theo Gebre Selassie a Renato Kelić. Theo je v pořádku, ale Kelić si přivezl nějaký drobný šrám, když v souboji dostal loktem ránu do čela. Podle doktorů ale bude v pořádku.

Oba týmy se dobře znají, svedly spolu už spoustu mimořádných bitev. Je šance soupeře překvapit?

Zdeněk Klucký: Samozřejmě, že se oba týmy dobře znají. V průběhu sezóny se navzájem sledujeme. Ten moment překvapení tam asi moc reálný není. Na druhou stranu máme různé možnosti sestavy. Na stoperu nám hrál Honza Nezmar, teď tam byl Renato Kelić. My se můžeme rozhodovat, jak k tomu utkání nastoupíme. Můžeme se vrátit k původní variantě, nebo vymyslet jinou. Proti Dukle hrál Emil Rilke, už se ale uzdravil Šural, takže i tady se můžeme rozhodovat, komu dáme přednost. Není to tak, že by naše sestava byla předem daná, a Sparta by měla vědět jak nastoupíme. To ale určitě platí i obráceně.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pulsklima 1. jizerskohorská stavební
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Rádio Impuls