FC Slovan Liberec | Že jsem získal double? Beru to jako menší triple, radoval se střelec Marek Bakoš
Menu Další Zavřít Zavřít
28.05.2015

Že jsem získal double? Beru to jako menší triple, radoval se střelec Marek Bakoš

Lukáš Michalík
Mladá Boleslav/Liberec - Útočník Marek Bakoš sice do pohárového finále s Jabloncem nastoupil až v 78. minutě, přesto se ale stihl stát jednou z ústředních postav. Po pouhých několika minutách strávených na hřišti dokázal slovenský forvard vyrovnat a dovést tak zápas k pokutovým kopům. V rozstřelu naopak zazářil jeho krajan Hroššo a Bakoš tak mohl slavit nejen triumf v poháru, ale také zisk cenného doublu.

Marku, berete vítězství v poháru jako velkou náplast za jinak nepříliš vydařenou sezonou?
Myslím si, že je to pro Liberec dost velký úspěch. Byli jsme v hodně špatné situaci, když si představím, jak jsme po prohře 3:1 odjížděli z Třince, tak by mě nenapadlo, že to zakončíme takto. O to více si to teď užíváme a jsme rádi.

Z tebe se pomalu stává specialista na hodně důležité góly. Rozhodl jsi v boji o záchranu důležitý zápas s Brnem, nyní vyrovnávací branka ve finále. Co ty na to?
Raději bych byl specialista na to, abych dával góly v každém zápase, ale teď to vyšlo zrovna takhle a já jsem za to samozřejmě rád. Já už to tak neberu, jsem rád, že jsme se zachránili a vyhráli pohár, a jestli dám gól já, nebo někdo jiný, to je úplně jedno. Jsem rád, že jsme naplnili oba dva nejstěžejnější cíle, které před námi ležely, když jsem v zimě do Liberce přišel.

V lize jste letos Jablonci nedokázali dát ani gól, teď se to povedlo až tobě. Jak bys popsal tu klíčovou situaci?
Bylo to po dlouhém nákopu, Jirka Pimpara mi tam dobře odtáhl nějaké hráče a míč propadl až do šestnáctky ke mně. Nechtěl jsem to řešit silou, protože bych určitě trefil gólmana, takže jsem ho chtěl nějakým způsobem obstřelit, což se podařilo, i když si na míč sáhl. Potom už v nás odstartovala ta velká radost, ale snažili jsme se ještě zůstat při zemi, protože nás čekal penaltový rozstřel. Naštěstí jsme se dokázali uklidnit a po penaltách byli šťastnější.

Myslíš si, že jste díky té vyrovnávací trefě měli při penaltách psychickou výhodu?
Těžko říci. Nevím, jestli se už Jablonečtí viděli s pohárem v rukou, ale jestliže ano, tak to pro nás výhoda byla. Myslím si ale, že byli v klidu, ale ono to tak někdy bývá. Já těch penaltových rozstřelů v kariéře moc nezažil, ale jsem rád, že tento byl úspěšný.

Měl jsi být právě ty tím hráčem, který by šel na poslední pátou penaltu?
Na penaltu jsem měl jít skutečně jako pátý. Jsem rád, že už jsem tam nemusel běžet, a že jsme v co nejkratší možné době vyhráli.

Ve druhém poločase jste vyvinuli velký tlak a Jablonec přehrávali. Vyrovnání tak přišlo zcela po zásluze, souhlasíš?
Já si myslím, že i v prvním poločase jsme hráli dobře. Měli jsme tam nějaké závary, nepříjemné situace a hráli jsme celkem dobře, ale bohužel dostali hloupý gól po standardce, kterou Jablonec dobře zahrál. Trošku nás to psychicky srazilo, ale chlapi se zvedli, hráli výborně, makali jeden za druhého a nakonec se to vyplatilo.

Před zápasem se z vašeho tábora ozývaly hlasy, které Jablonec stavěly do role jasného favorita. Byla to z vaší strany součást taktiky?
Nějaká prohlášení padla, ale nějakou mediální hru jsem osobně neregistroval. Normálně jsem se připravoval na zápas, abych byl platný, a to se nakonec podařilo.

V této sezoně ses stal jediným fotbalistou v Čechách, který získal double. To je jistě velký úspěch, že?
Možná takový menší triple, protože jsme se i dokázali zachránit. Jsem rád, že to zrovna takhle vyšlo. Když jsem byl v Plzni na předávání titulu, tak jsem si říkal, že by bylo fantastické, kdybychom se Slovanem ještě zvládli ten pohár a ono to nakonec vyšlo. Takže já mohu být s touto sezonou spokojený.

Když jsi do Slovanu přestupoval z Plzně, napadlo by tě, že si tak jako tak v příští sezoně zahraješ evropské poháry?
Když jsme jednali o přestupu, tak jsme se s majitelem klubu a lidmi z vedení o takovýchto cílech bavili. To znamená, že se zachráníme a získáme pohár. Na podobná vyjádření jsme si dávali pozor, ale nakonec jsme to všechno splnili přesně tak, jak jsem si to tajně představoval.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
DPMLJ Delikomat
Mediální partneři
Rengl Radio Blaník Liberec