FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Frýdek-Místek - FCSL 0:6
25.10.2022

Slovan postupuje do osmifinále MOL Cupu! Soupeře z Frýdku-Místku přehrál jasně 6:0

Šimon Knopp
Frýdek-Místek/Liberec - Liberečtí fotbalisté se představili ve třetím kole MOL Cupu na stadionu Stovky proti Frýdku-Místku. Svěřenci trenéra Kozla třetiligového soupeře nešetřili a díky výhře 6:0 si s klidem došli pro postup do osmifinále. O šest branek se podělilo celkem pět střelců. Dvakrát se trefil Rondić a zbylé góly přidali Kozák, Višinský, Talovjerov a Varfolomejev.
3.kolo, úterý 25.10.2022, 14:30, Stadion Stovky
FK Frýdek-Místek FK Frýdek-Místek
0:6
(0:3)
FK Frýdek-Místek: Gergela – Hykel (73. Burgo), Massaniec (73. Blejchař), Dadak (61. Nevřela), Velner (C) – Zupko, Rubý, Martiník – Konečný, Kovařík (78. Kohút), Vlachovský (61. Kostka)

Náhradníci: Prokel - Blejchař, Burgo, Kirschner, Kohút, Kostka, Nevřela

FC Slovan Liberec: Stejskal - Talovjerov (61. Mikula), Pourzitids, Prebsl - Fukala, Červ (46. Varfolomejev), Frýdek (46. Višinský), Gebre Selassie (C) (77. Mészáros), Preisler - Rondić (70. van Buren), Kozák

Náhradníci: Vliegen - Mikula, Mészáros, Varfolomejev, Višinský, Rabušic, van Buren

Branky: 15. Kozák, 21. a 44. Rondić, 46. Višinský, 60. Talovjerov, 78. Varfolomejev

Žluté karty: 70. Massaniec, 90+2. Rubý - 30. Frýdek, 49. Talovjerov

Rozhodčí: Batík – Paták, Dohnálek
Diváci: 926

Úvodní šanci zápasu měl již v první minutě Gebre Selassie, ale jeho hlavička v záklonu domácího gólmana nepřekvapila. Slovan se snažil v prvních minutách utkání trpělivě kombinovat a postupným útokem si připravit nebezpečné šance. Frýdek-Místek naopak spoléhal na rychlý přechod do protiútoku. V 15. minutě se krásně na pravé straně uvolnil Matyáš Kozák. Přesprintoval bránícího hráče a dostal se až do vápna. Zde se příliš nerozpakoval a střelou do pravé části branky otevřel skóre zápasu, 0:1. Ve 21. minutě si zaběhl za obranu Imad Rondić. Domácí sice reklamovali ofsajd, ale hlavní sudí nechal hru plynout. Liberecký útočník šancí nepohrdl a pravděpodobně i díky teči dopravil míč do sítě, 0:2.

O pár minut později zůstal po souboji ve vápně ležet na zemi Hykel. Ovšem hlavní sudí, i přes velkou nevoli fanoušků, penaltu neodpískal. Další akci Slovanu vedl aktivní Kozák, který přihrávkou ještě hledal Preislera. Obránce Slovanu se rozhodl na hraně vápna vystřelit a gólmana Gergelu pořádně vyděsil, jeho pokus totiž lízl levou tyčku. V závěru první půle si skvěle na přihrávku za obranu naběhl Fukala. Liberecký fotbalista ještě předložil míč Imadovi Rondićovi, který měl práci jednoduchou a balón pouze sklepl do prázdné brány, 0:3.

Druhý poločas začali liberečtí fotbalisté velmi povedeně. Již ve 46. minutě vystihl chybnou rozehrávku Kozák a utekl domácím stoperům. Sám před brankářem se rozhodl zvolit přihrávku pod sebe, kde našel volného Denise Višinského. Záložník, který byl na hřišti teprve pár sekund, nezaváhal a zvýšil na 0:4. V 53. minutě se do velké šance dostal Konečný, když využil zaváhání obránce. Ovšem Stejskal předvedl velmi dobrý zákrok a tvrdou střelu za svoje záda nepustil. V 60. minutě si naskočil na centr Višinského skvěle vysoký Maksym Talovjerov a hlavičkou uklidil míč do sítě, 0:5.

Frýdek-Místek se nevzdával a nadále se snažil i směrem dopředu. Po jedné z akcí prolétl skrz vápno Stejskala nepříjemný centr. Bohužel pro domácí se nikdo z jejich hráčů nenacházel na správném místě, aby dokázal zakončit. Na druhé straně se prosadil po hezké kombinaci Ivan Varfolomejev. Po sklepnutí míče od van Burena vystřelil ukrajinský záložník zpoza vápna a brankářovi nedal šanci, 0:6. Zbytek utkání si Slovan pohlídal a díky jasné výhře 6:0 postupuje do osmifinále MOL Cupu.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Řekl bych, že je to pro nás krutý výsledek, protože co se týče předvedené hry v první půli, tak to špatné vůbec nebylo. Byli jsme aktivní, měli jsme tam kombinační věci, dokázali jsme s Libercem držet krok, ale bohužel jsme předvedli individuální chybu při první brance a hned vzápětí jsme obdrželi gól po hraniční situaci. Prohrávali jsme tak s ligovým celkem o dva góly a to už se poté hraje hůř. Nakonec jsme před přestávkou dostali ještě jednu branku. Do druhé části zápasu jsme šli s tím, že se chceme předvést, zkorigovat výsledek, vstřelit Liberci gól, zdramatizovat utkání, ale hned na začátku jsme předvedli další minelu a bylo definitivně po utkání. Kluky ovšem rozhodně kárat nebudu, protože jsme si dokázali, že jsme schopni předvést sebevědomý výkon i s prvoligovým týmem. Šlo vidět, že nic nepodcenili, protože minimálně polovina sestavy byla základní a jsem rád, že k tomu takto Slovan přistoupil."

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec):„Samozřejmě spokojenost. Chtěli jsme postoupit, pošetřit některé hráče, protože nás čeká v neděli utkání v Brně. Jsem rád, že se nám to podařilo takhle jednoznačně. I výkon hráčů byl poměrně dobrý a zvládli jsme utkání, dá se říct, relativně v klidu. Navíc jsme se prosadili i dost střelecky. Takže to jsou víceméně pozitivní informace.“