FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 1:1
21.08.2022

Slovan remizoval s Českými Budějovicemi 1:1, soupeř vyrovnal až v závěru

Liberec - Slovan dnes odehrál druhé domácí utkání, a to s Českými Budějovicemi. Po většinu utkání byl lepším a aktivnějším celkem. Náš gól padl již v 22. minutě po dorážce van Burena. I ve druhé půli byl náš tým lepší, ovšem ke konci zabojoval i soupeř. To mu nakonec přineslo vyrovnání, když se v 90. minutě trefil Havel. Finální skóre tedy bylo 1:1.
4.kolo, neděle 21.8.2022, 16:00, U Nisy
1:1
(1:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Talovjerov (84. Pourzitidis), Plechatý – Mikula, Doumbia (75. Rondić), Frýdek, Červ (75. Mara), Preisler – van Buren (84. Rabušic), Kozák (57. Matoušek)

Náhradníci: Prebsl, Pourzitidis, Varfolomejev, Mara, Matoušek, Mészáros, Višinský, Rabušic, Rondić

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Havel, Králik, Broukal – Sladký, Grič (46. Švec), Hora, Čolić (69. Matoušek) – Čmelík, Škoda (69. Hais), Potočný (46. Hellebrand)

Náhradníci: Janáček – Čavoš, Švec, Matoušek, Hais, Čoudek, Hellebrand

Branky: 22. Van Buren - 90. Havel

Žluté karty: 90+2. Mara - 16. Sladký, 69. Hora

Diváci: 4258

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Kotalík

Úvodní minuty utkání byly poměrně vyrovnanou záležitostí. K vidění bylo několik útoků na obou stranách hřiště. První branka utkání padla z první velké šance. Doumbia předal míč Frýdkovi, který ihned vypálil. Brankář Šípoš jeho ránu sice vyrazil, avšak k pohotové dorážce se dostal Mick van Buren. Po vstřelené brance byl Slovan aktivnějším týmem. Pokračoval v aktivní hře a útočných snahách. Zajímavý byl Červův pokus zpoza vápna, pouze o kus totiž mířil mimo bránu.

I do konce poločasu jsme byli stále aktivnější, soupeř se víceméně jen bránil. I přes naše četné útoky jsme však další branky nedosáhli. Byli jsme několikrát blízko, třeba po střele Frýdka ze střední vzdálenosti. Tu však zlikvidoval brankář. Poločas tak skončil výsledkem 1:0. Ke konci se náš tým ještě pokusil o vítězný gól, přes obranu soupeře však neprošel. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Po změně stran Jihočeši hned dvakrát vystřídali. Velmi nebezpečnou příležitost si ale jako první vypracovali naši hráči, když po přihrávce van Burena zakončoval Červ. Mladý záložník totiž minul o pouhých pár centimetrů pravou tyč. Další zajímavý útok byl k vidění hned o chvíli později. Po pravé straně utekl obraně Matoušek, jenž se dostal až do vápna, odkud přihrál. Nebýt pohotového skluzu obránce Havla a následného chycení brankáře Šípoše, mohl van Buren zakončovat do prázdné brány.

Postupem času jsme i po přestávce byli jasně aktivnějším celkem. Po standardní situaci jsme vstřelili i druhou branku, ta ovšem byla odvolána z důvodu ofsajdu. Později však měl šanci na skórování i soupeř. Standardní situace rozehraná Horou dorazila na Talovjerova, od něhož se odrazila přímo na Vliegena.

Ke konci utkání se tlačili častěji dopředu i hosté. Hellebrandova rána zpoza šestnáctky byla obzvláště nebezpečná, i přesto ji brankář Vliegen dokázal vyrazit na roh. Naše vedení vydrželo do 90. minuty. Střídající Švec z poměrně velké vzdálenosti vypálil na Vliegena, který jeho ránu pouze vyrazil. K dorážce se tak dostal Lukáš Havel, jenž už zařídil srovnání na konečných 1:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem samozřejmě smutný a trochu naštvaný. Myslím si, že jsme dnes podali jeden z nejlepších výkonů tady. Dali jsme gól, soupeře jsme prakticky po celý zápas přehrávali. Dostávali jsme se do koncovky a ani nevím, kolik jsme měli zakončení. V druhé půli jsme měli několik situací, kdy jsme šli do velmi otevřeného prostoru do přečíslení. Tam se ten zápas dal rozhodnout daleko dříve. Chyběl nám ten druhý gól, který jsme sice dali ze standardky, ale asi to byl ofsajd, takže neplatil. Myslím si, že jsme ho měli přidat ze hry. Soupeř nebyl nijak zvlášť nebezpečný, první nepříjemnou střelu měl asi v 80. minutě. Říkal jsem si, že to už přečkáme a dohrajeme to. Nakonec jsme však ten gól v 90. minutě dostali. I když byl podobný tomu našemu, brankářovi to trochu vypadlo, tak si myslím, že jsme u míče měli být první my. Avšak to už byl pouze důsledek toho, že jsme nedokázali přidat druhou branku. Situace jsme na to měli.“

Jozef Weber (SK Dynamo České Budějovice): „Samozřejmě jsme pouze remizovali, ale musíme přiznat, že dnes to byla šťastná remíza. Úvod se nám, na rozdíl od minulých utkání, docela povedl. Prvních 10-12 minut jsme hráli aktivně. Zlom v utkání nastal po obdržené brance po chybě gólmana. Po ní jsme se úplně sesypali a 20 minut jsme nedokázali herně, ani v nasazení čelit domácím. Musím říct, že jsme se štěstím odcházeli do šaten jenom s jednou inkasovanou brankou. Ve druhé půli jsme to prostřídali, to ani jinak nešlo. Bylo tam pět šest výkonů, které byly v ofenzivní části velmi slabé. Zkrátka jsme do toho museli vstoupit. Ve druhé půli se to malinko opticky zlepšilo, zhruba do 70. minuty. Od ní jsme tam poslali mladé útočníky a změnili rozestavení, takže se to změnilo ještě víc. Začali jsme být nebezpeční a dostávali se do situací. Nakonec jsme z jedné šťastně vyrovnali. Ale předtím, tam bylo několik brejkových situacích, kdy domácí mohli jít do vedení 2:0. To by pro nás bylo už velmi složité. Máme velký respekt k jednomu bodu a bereme ho.“