FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 2:1
02.12.2022

Parádní konec podzimu! Slovaňačky poprvé v historii porazily úřadujícího mistra ze Slavie

Liberec – Skvěle, skvěle a ještě jednou skvěle! Ženský A-tým předvedl last minute otočku v utkání s úřadujícím mistrem ze Slavie a vůbec premiérově v historii sešívané protihráčky porazil. Vítězný gól vstřelila v 91. minutě Aneta Buryánová.
9.kolo, pátek 2.12.2022, 16:30, UMT Doubí
2:1
(0:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Pižlová – Huvarová, Černá T., Buryánová (90+4. Pribilová), Dinh Thanhová (65. Antalová), Sováková, Šušolová, Košíková, Kantarská, Mastníková (65. Harvilová), Pouvová (72. Dlouhá)
SK Slavia Praha: Lukášová – Tenkrátová (90. Necidová), Khýrová, Růžičková (71. Kroupová), Nekesa (81. Kožárová), Veselá, Goretkiová (71. Černá F.), Bartovičová, Vithová (46. Divišová), Krejčiříková, Keene
Branky: 82. Harvilová, 90+1. Buryánová – 22. Nekesa. Rozhodčí: Pachtová – Šafránková, Hrušková. ŽK: 45+2. Kantarská, 53. Buryánová (LIB). Diváci: 60.

Tady ani superlativa nestačí. Fantastické páteční odpoledne připravily nejvěrnějším fanouškům Slovaňačky, které hostily v Doubí Slavii. Vyrovnané utkání otevřel náš tým tlakem, na jistou Lukášovou v brance Pražanek ale nevyzrál. Naopak na druhé straně se o něco později v příběhu skóre měnilo.

Ve 22. minutě se prosadila Marjolen Nekesa Wafula a sešívané hráčky vedly. Už v prvním vzájemném zápase sezony každopádně Slovan ukázal velkou sílu, která se potvrdila. Nákop kapitánky Kristíny Košíkové do vápna v 82. minutě hostující obrana včele s gólmankou podcenila a šikovně dotírající Michaela Harvilová vyrovnala na 1:1.

To ale nebylo všechno. Běžela první minuta nastavení, do rychlého brejku 2 na 1 mířila Aneta Buryánová, která výborně přenesla míč na Lucii Antalovou. Ta místo střely volila nečekanou zpětnou přihrávku, po níž následovala už jen krásná rána do levé šibenice a obrovský výbuch euforie.

Výhru už si Slovaňačky vzít nenechaly a vůbec popvé v historii tak porazily pražskou Slavii. Do jarní fáze sezony vstoupí ze čtvrtého místa s čtyřbodovou ztrátou na třetí Slovácko.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Co k takovému zápasu a výsledku dodat... Je to asi ta nejlepší třešnička na dortu, kterou jsme si mohli přát. Od začátku sezony jsme se v každém zápase zlepšovali po technické i taktické stránce a kolektivním způsobu hry. Holky za poslední půlrok udělaly ohromný pokrok, zvykly si na sebe. Vytvořili jsme si automatismy a šli jsme dopředu. Právě tyto plusy nás posunuly do fáze, v níž aktuálně nacházíme. Tedy v ohromné euforii. Vyhrát zápas s úřadujícím mistrem a týmem, který hraje Ligu mistryň, je něco neskutečného. Holky si už během sezony osahaly, že se silnými soupeři můžeme a umíme hrát, teď to potvrdily. Řekl bych, že utkání bylo celkově relativně vyrovnané, i když Slavia svoji kvalitou působila víc na míči. Celou sezonu nás morálně zdobí to, že i když dostaneme gól, dokážeme s výsledkem něco udělat. Nesesypali jsme se, zkusili jsme najít ve druhé půli zbytky sil, kterých na konci podzimu moc nezbývá, a dvěma góly v závěru jsme otočili duel do výhry. Všem hráčkám, realizáku a managementu chci poděkovat za dosavadní spolupráci. Věřím, že na dobře rozehranou sezonu navážeme a pokusíme se o vysněný zázrak být úspěšní i v první nadstavbové čtyřce.“