FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Bohemians 1905 B 3:0
14.08.2021

První góly i body! B-tým přehrál doma Bohemians, dvakrát se trefil Juzvak

Liberec – Béčko Slovanu poprvé v sezoně zvítězilo, na Městském stadionu si poradilo s Bohemkou poměrem 3:0. Pražané nastoupili posíleni vybranými hráči z A-týmu včetně klubové legendy Josefa Jindřiška, Olivieru Vliegenovi se však podařilo vychytat čisté konto. Dvakrát skóroval Andrij Juzvak, penaltu proměnil Lukáš Csáno.
3.kolo, sobota 14.8.2021, 10:30, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:0
(1:0)
Bohemians Praha 1905 BBohemians Praha 1905 B
FC Slovan Liberec B: Vliegen – Černický (C), Lehoczki , Bína, Juzvak (80. Vyčítal), Knobloch (80. Ješeta), Kazda (63. Valenta), Polyák, Kytka (56. Winkler), Daněk, Csáno
Bohemians Praha 1905 B: Bačkovský – Vala, Farkaš (C), Jindřišek (70. Mareš), Kadlec, Jirsa, Vala, Nový (70. Marhoul), Novák (63. Zeman), Koubek, Koutský (46. Musil)
Branky: 2. Juzvak, 74. Juzvak, 86. Csáno (pen.). Rozhodčí: Fojtík – Starý, Dujsík. ŽK: 28. Kazda, 45. Knobloch – 85. Musil. Diváci: 100.

Dva venkovní zápasy B-tým Slovanu čekal na vstřelenou branku, doma se naše mužstvo prosadilo hned zkraje bitvy s Bohemians. Na rohový kop si dobře naskočil Andrij Juzvak, který už ve druhé minutě hry poslal modrobílé do vedení. Rychlá branka definovala nadcházející pasáž hry, domácí však nadcházející šance pramenící z aktivního výkonu nezužitkovali.

A tak se klokani, za něž nastoupila dokonce i klubová legenda Josef Jindřišek a ligový brankář Hugo Jan Bačkovský, nadechli. Iniciativu v prostřední části střetnutí plně převzali a lépe začali také po přestávce. Nátlak soupeře však dokázala liberecká defenziva v čele s gólmanem Olivierem Vliegenem ustát.

V 74. minutě se navíc znovu přihlásil o slovo Andrij Juzvak, který druhou brankou zápasu nápor Bohemians utlumil. Během samotného závěru ještě arbitr Martin Fojtík nařídil pokutový kop za nedovolený zásah Lukáše Musila. Míč si postavil Lukáš Csáno. A nemýlil se.

Slovan tak nakonec výsledkově celkem jednoznačně porazil rezervu Bohemians a postoupil tabulkou výš. První body v sezoně získal na domácím trávníku, Olivier Vliegen zároveň vychytal premiérové čisté konto. Příští kolo čeká naše mužstvo derby s Jabloncem.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Bohemians se prezentovali jako kvalitní, technické mužstvo, které bylo navíc posíleno o hráče širšího kádru A-týmu včetně legendy Josefa Jindřiška. Prvních dvacet minut jsme hráli velmi dobře, hned v úvodu jsme dali branku, což ovlivnilo ráz začátku zápasu. Mohli jsme trefil i podruhé, což se ovšem nestalo. Následně se hosté osmělili a my se začali ‚strachovat‘ o výsledek. Do druhé půle převzali iniciativu také Pražané, ale gólem na 2:0 jsme utkání zlomili. Z penalty jsme následně přidali třetí branku. Důležité utkání, odpracované, odmakané a tentokrát i s dobrým koncem pro nás. Chtěl bych všem hráčům poděkovat a pochválit je.“