FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Černo More 1:0
24.01.2024

Slovan porazil bulharského lídra PFK Černo More gólem v závěru 1:0 (+video)

Liberec/Side - V prvním duelu na herním soustředění v Turecku hráli fotbalisté Slovanu proti vedoucímu celku bulharské ligy PFK Černo More. Na první branku se čekalo až do konce utkání, kdy se v 89. minutě prosadil specialista last minute branek Filip Horský a zařídil vítězství našeho celku 1:0.
Turecko, středa 24.1.2024, 13:00, Side
1:0
(0:0)
PFK Černo More VarnaPFK Černo More Varna

1. poločas: Bačkovský - Mikula (19. Fukala), Prebsl, Pourzitidis - Ghali, Žambůrek, Varfolomejev, Preisler - Višinský, Tupta, Kulenović

2. poločas: Bačkovský - Fukala, Prebsl (68. Chaluš), Pourzitidis (85. Lexa) - Ghali (77. Hudák), Doumbia, Varfolomejev (77. Lehoczki), Penner - Višinský (68. Kok), Letenay, Horský

Branky: 89. Horský

Na začátku utkání se ukázal povedeným driblinkem Ahmad Ghali, který se dostal přes soupeře k zakončení, ale brankář střelu vyrazil. Po následném rohu prodloužil Prebsl balon na zadní tyč, kde celou akci zavíral Mikula, ale zamířil mimo. Úvod byl z obou stran spíše opatrný, po čtvrt hodině se na levém křídle uvolnil přes dvojici hráčů Ľubomír Tupta, ale ve vápně narazil na posledního soka, který stál mezi ním a brankářem. V 19. minutě nastala nepříjemnost nejen pro trenérský štáb. Jan Mikula dostal úder do hlavy po rohovém kopu a musel nuceně střídat. Nahradil ho Michal Fukala.

O pár minut později si Tupta narazil míč se spoluhráčem a dostal se mezi obránce, kde z levé strany střílel na zadní tyč. Soupeřův brankář byl ale na svém místě a balon chytil. Poté zahrozil také bulharský celek. Centr z rohového kopu odvrátila naše obrana pouze k nohám jednoho ze soupeřů, který pohotově zamířil těsně nad břevno. Hráči PFK Černo More jakoby nehráli přípravný zápas a do soubojů chodili velmi tvrdě. Pár minut před pauzou byl po průniku na pravé straně ostře faulován Ahmad Ghali, ale naštěstí se to obešlo bez zranění. Do přestávky už se nic nestalo, a tak se šlo ze hřiště za bezbrankového stavu.

Po přestávce se ukázali při pěkné akci Višinský s Ghalim. Druhý jmenovaný našel ve vápně Varfolomejeva, který střílel z první, jenže brankář byl opět připraven. Černo More mělo menší tlak po rohovém kopu v 62. minutě, ale naše obrana všechny ataky odvrátila a soupeře do vážného zakončení nepustila. Mnoho dalších šancí k vidění nebylo, místo toho se spíše odehrávala řada ostrých a tvrdých soubojů a rozhodčí měl plné ruce práce, aby se mu zápas nevymkl z nastaveného metru.

Když už se zdálo, že branka v tomto utkání nepadne, prosmýkl se v 89. minutě na levé straně Nicolas Penner, přihrál balon pod sebe na Filipa Horského a mladý útočník prostřelil gólmana, čímž poslal náš celek do vedení. Soupeř už neměl příliš mnoho času na odpověď, jelikož hlavní rozhodčí o chvíli později zápas ukončil. Slovan si tak připsal vítězství na prvním utkání v rámci tureckého soustředění, když zvítězil 1:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Byla to velmi dobrá prověrka. Čekali jsme, že nás to prověří hlavně v defenzivě, kde jsme měli nějaké výhrady z minulých utkání, protože se jednalo o první tým bulharské ligy. Musím ale říct, že jsme hráli velmi dobře a byli v utkání aktivnější. Dlouho jsme ale neměli nějaké vyložené šance a nemohli vstřelit gól, jelikož i soupeř bránil docela dobře. Nakonec jsme branku vstřelili a jsme spokojeni i s výsledkem.“