FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bogatynia - FCSL 4:15
Menu Další Zavřít Zavřít
01.09.2017

Slovan v exhibičním utkání vyhrál. Jan Nezmar během návratu na trávník zaznamenal hattrick

Kryštof Rossmann
Liberec - I přesto, že během exhibičního duelu Slovanu v Bogatynie s tamním celkem MKS Granica Bogatynia, hustě pršelo, dorazilo dvě stě diváků. Ti mohli vidět krásnou fotbalovou podívanou, ve které sice rozhodně nešlo o výsledek, ale i tak padlo mnoho branek.
Bogatynia, pátek 1.9.2017, 17:00
MKS Granica Bogatynia MKS Granica Bogatynia
4:15
(2:8)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Bartl, Folprecht, Breite, Malinský - Voltr, Potočný 2. poločas Franc - Baláž, Kvesič, Písačka - Malinský, Žižka, Trpišovský, Stevanovič, Bartl - Nezmar, Houštecký
Branky: Kerbr 3, Nezmar 3, Malinský 3, Stevanovič 2, Kúdela, Hladký, Voltr, Trpišovský

Reportáž

Utkání bylo zahájeno státními hymnami obou zemí, které obstarala místní dechová skupina. Dvě stě diváků, kteří dorazili na utkání i za velmi chladného počasí a deště, již po čtyřech minutách ohřál první přesný zásah Milana Kerbra. Stejný hráč se prosadil i o několik situací později, navázat na něj navíc dokázal Tomáš Malinský.

Třetí gól defenzivních řad a celkový čtvrtý Slovanu padl z kopačky Ondřeje Kúdely. Slavit mohl záhy i brankář Václav Hladký, jenž proměnil nařízený pokutový kop. Oslava příliš dlouho netrvala, ozvali se totiž téměř ihned i domácí. Ve 32. minutě navíc vytěžili druhý gól a za hustého deště tak diváci viděli už sedm branek a to ještě nebyl odehraný ani poločas utkání.

Bleskurychlou odpověď obstaral Tomáš Malinský. Ještě do konce úvodní poločasu dokonal hattrick Milan Kerbr, skórovat se podařilo i Radku Voltrovi. Diváky potěšilo nasazení sportovního ředitele klubu Jana Nezmara a trenérů Jindřicha Trpišovského a Zdeňka Houšteckého do druhého poločasu v roli hráčů.

První jmenovaný se uvedl gólem v 57. minutě a rozhodně to z jeho strany nebyl poslední příspěvek. Do deseti minut od úvodní branky totiž dovršil hattrick, přičemž se mezitím trefil ještě Tomáš Malinský. Brankostroj pokračoval dvěma trefami Luka Stevanoviče a také domácího celku. Účet utkání završil trenér Jindřich Trpišovský.

Diváci si tak užili velkého množství gólů, výsledek ale nebyl vůbec důležitý. Oslava sedmdesátiletého výročí tamního klubu hrajícího v regionální polské soutěži tak splnila očekávání a pořadatelé byli spokojení, že si jejich fotbalisté mohli užít zápas proti nejúspěšnějšímu týmu Euroregionu Nisa, a to i přesto, že počasí fotbalu příliš nepřálo.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Železářství Letná Immergas
Mediální partneři
Hitrádio Contact rtm plus