FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Lodž 2:0
31.01.2024

Slovan zvládl generálku na ligu a polský Widzew Łódź porazil 2:0

Liberec/Aksu - Soupeřem pro generálku před startem jarní části sezony byl pro svěřence trenéra Luboše Kozla polský tým Widzew Łódź, za který nastoupil i exliberecký Imad Rondić. Slovan předvedl v utkání zodpovědný výkon a soupeře dokázal porazit s čistým kontem 2:0. Na listinu střelců se zapsali Ahmad Ghali a Ivan Varfolomejev.

(Foto: RTS Widzew Łódź)

Turecko, středa 31.1.2024, 15:00
2:0
(0:0)
Widzew LodžWidzew Lodž

Bačkovský - Mikula (46. Chaluš), Prebsl, Pourzitidis - Penner (82. Fukala), Varfolomejev (78. Letenay), Žambůrek (64. Doumbia), Ghali (64. Preisler) - Višinský (46. Frýdek), Kulenović (64. Horský), Tupta (78. Kok)

Widzew Lodž:

Krzywański - Źyro (71. Szota), Alvarez (71. Kun), Ciganiks (62. Da Silva), Ibiza (67. Kwiatkowski), Pawlowski (71. Dawid), Zieliński (81.Preuss), Hanousek (C) (71. Diliberto), Klimek (46. Tkacz - 81. Cybulski), Rondić (46. Sanchez Ribas), Nunes (62. Terpilowski)

Branky: 54. Ghali, 68. Varfolomejev

Žluté karty: 38. Pourzitidis, 73. Horský - 79. Sanchez Ribas

Slovan začal aktivně a díky napadání Višinského se málem dostal do rychlého vedení. Brankář Krzywański váhal s rozehrávkou, až pouze nastřelil našeho záložníka. Bohužel balón se mu odrazil příhodně a polský brankář stihl svoji chybu napravit. V páté minutě vyslal krásnou kroucenou střelu na zadní tyč Tupta, tentokrát byl Krzywański připraven a dobrým zákrokem vyrazil balón na roh. Následovala pasáž hry, ve které obě mužstva dělala chyby směrem do útoku, ať už se jednalo o ofsajdy či nepřesné přihrávky, mnoho šancí jsme neviděli.

Do další nebezpečné akce se dostal Slovan až ve 26. minutě. Tupta si vyměnil míč s Višinským, dostal se do vápna a tvrdě vystřelil. Ovšem i po této situaci se kopal pouze roh. Záhy se k hlavičce dostal Prebsl. Jeho pokus byl velmi nebezpečný a chybělo pouze pár centimetrů, aby balón skončil v síti. Na druhé straně střílel do středu brány Nunes, ale Bačkovský si situaci bez problémů pohlídal. O pár minut později se k zakončení dostal Rondić, možná mohl hledat ještě lépe postaveného spoluhráče, ale bosenský útočník se rozhodl z úhlu vystřelit a Bačkovský si připsal další zákrok. Ve zbytku první půle jsme gól neviděli a po odehraných 45 minutách bylo skóre nerozhodné 0:0.

Ve druhém poločasu se do první příležitosti dostal Slovan v 54. minutě a hned z toho byla branka. Z pravé strany vyslal centr Penner, který našel hlavu Kulenoviće. Vytáhlý útočník dokázal prodloužit na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Ahmad Ghali. Liberecký záložník nezaváhal a ranou pod břevno poslal Slovan do vedení 1:0. V 61. minutě se snažil zakončovat z vápna technicky jeden z hráčů Widzewu Łódź, ale v dobré pozici libereckou bránu přestřelil. Míč do sítě dostali hráči v červených dresech až o pár minut později. Branka ovšem nemohla být uznána z důvodu ofsajdu.

Poté přišla akce Slovanu, po které se liberečtí fotbalisté radovali z druhé branky. Ivan Varfolomejev napřáhl k přízemní střele zpoza vápna a brankář soupeře se natahoval marně. Asi největší šanci si Widzew Łódź vytvořil krátce po sedmdesáté minutě. Vliegen byl po střele jednoho z útočících hráčů překonán, ale skvěle ho zastoupil Chaluš, jenž ve skluzu dokázal balón z čáry vyrazit pryč. Po následující akci zvonilo dokonce břevno, ale tentokrát se jednalo o šanci Liberce. Doumbia napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a příliš nechybělo, aby přidal třetí trefu Slovanu.

V samotném závěru utkání si polský celek dokázal vytvořit trochu souvislejší tlak, ale gól se mu vstřelit nepodařilo a Slovan zvítězil díky brankám Ghaliho a Varfolomejeva 2:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Samozřejmě s výsledkem jsme spokojeni, protože jsme vyhráli. Také výkon byl velmi dobrý. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, kdy jsme měli hned dvě šance, které jsme neproměnili. Poté i soupeř ukázal svou kvalitu a myslím si, že to byl nejkvalitnější zápas na tomto tureckém soustředění. Druhý poločas jsme pokračovali v dobrém výkonu a na rozdíl od toho prvního dokázali některé šance proměnit, což vedlo k našemu vítězství.