FC Slovan Liberec | Do zápasu musíme dát všechno, burcuje před Plzní gólman Kolář
Menu Další Zavřít Zavřít
14.09.2014

Do zápasu musíme dát všechno, burcuje před Plzní gólman Kolář

Lukáš Michalík
LIBEREC - Talentovaný brankář Ondřej Kolář odchytal v probíhající sezóně tři ligová utkání, z nichž ve dvou vychytal čisté konto. Kvalitními výkony si liberecký odchovanec vysloužil nominaci od trenére reprezentace do 20 let Pavla Hoftycha pro přátelský duel s Nizozemskem. "Byl jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost chytat. Velmi si vážím každé takovéto příležitosti," těšilo mladého brankáře.

V přátelském utkání v nizozemském Haagu jste porazili domácí Oranjes 1:0, jak utkání hodnotíš?
Bylo to velmi kvalitní utkání. Vyhráli jsme zaslouženě, předvedli jsme týmový výkon a měli jsme spoustu šancí. Naopak soupeře jsme do větších šancí nepouštěli a z protiútoků jsme mohli přidat klidně i více gólů.

Nizozemská dvacítka patří ve své kategorii k elitním výběrům. Jak se ti jejich mužstvo jevilo?
Nizozemský tým byl považován za favorita, ale nevytvořili si zdaleka tolik šancí jako my. Ale rozhodně to je velmi kvalitní tým a to bylo při zápase hodně znát. Nebylo to jednoduché vítězství, ale opravdu vybojované.

Odchytal jsi celé utkání a trenér Hoftych tě po zápase pochválil. Byl jsi i ty sám se svým výkonem spokojen?
Byl jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost chytat. Velmi si vážím každé takovéto příležitosti. Myslím, že jsem předvedl dobrý výkon a měl jsem ze zápasu velmi dobrý pocit.

V obranné čtveřici před tebou od úvodních minut nastoupili ostravští Stronati s Byrtusem, v záloze pak hrál další Baníkovec Holzer. Došla před zápasem slova také na vzájemné ligové utkání se Slovanem?
Samozřejmě, že jsme se o zápase bavili. Rozhodně ale mezi námi nepanovaly žádné napjaté vztahy a podobně. Vysmíval jsem se jim jen prvních pár dní, pak už mě to přestalo bavit (smích).

Přibliž čtenářům, jak celý reprezentační kemp probíhal a jak jsi trávil volný čas? Ve výběru byl rovněž kmenový hráč Slovanu Vojta Novotný. Byli jste na pokoji spolu?
Sešli jsme se v pondělí v Praze v tréninkovém centru Sparty a tam jsme do středy trénovali. Ve středu jsme pak odletěli do Nizozemska, kde jsme ve čtvrtek sehráli zápas a v pátek ráno jsme se vrátili zpět do Čech. Na pokoji jsem byl s Vojtou a ve volném čase jsme hlavně odpočívali a relaxovali.

Česká republika hostí příští rok evropský šampionát jedenadvacítek. Směřují tvoje ambice právě k této události?
Byla by pro mě velká čest se v nominaci objevit, ale konkurence je velká. Uvidíme, jak to dopadne, ale budu dělat vše pro to, abych se do nominace dostal. Zahrát si na takovém kvalitním turnaji a ještě doma, v České republice, by byl pro mě určitě velký zážitek a skvělá zkušenost. Určitě to patří mezi moje hlavní cíle pro příští rok.

V pondělí čeká Slovan utkání s Plzní. Jak se na zápas těšíš a co by podle tebe na soupeře mohlo platit?
Na zápas s Plzní se moc těším, bude to ale opravdu těžké utkání. Neměli bychom se ale ohlížet na pořadí v tabulce a měli bychom sehrát takové utkání, jako proti Baníku. V ideálním případě bychom mohli dát i stejně gólů. Plzeň je těžký soupeř a je ve formě, proto do toho musíme dát všechno.

Na kontě máš prozatím čtyři ligová utkání, v nichž si zatím ani jednou neprohrál. Vnímáš nějak tuto statistiku?
Fotbal je týmový sport, takže je to vždy zásluha celého týmu. Samozřejmě je to pěkná statistika a těší mě to. Doufám, že se mi bude i nadále dařit, že budu chytat a hlavně, že si Slovan jako celý tým do statistik připíšeme co nejvíc výher.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Ricoh Profipoint
Mediální partneři
Hattrick Radio Blaník Liberec