FC Slovan Liberec | Havelka po výhře nad Achmatem: Bylo znát, že hrají ruskou ligu s dobrými soupeři
12.07.2021

Ondřej Marko
Liberec / Ottensheim – Slovan odehrál další z přípravných zápasů na soustředění v Rakousku. Tentokrát se utkal s prvoligovým ruským týmem Achmat Groznyj. Náš tým inkasoval již v sedmé minutě z penalty, nedlouho poté však naštěstí druhou penaltu chytil brankář Vliegen. Ještě před koncem poločasu jsme zvládli utkání otočit a to díky brankám Havelky a Matouška. Výsledné skóre bylo 2:1. Právě střelce první branky jsme po zápase vyzpovídali.

Filipe, dnes jste porazili ruského soupeře, jaký to byl zápas? Jak moc byl pro vás náročný?

Určitě to byl dost náročný zápas. Sice do ligy zbývá 14 dní, ale stále máme těžké nohy z přípravy. Takže náročnost utkání byla pořád velká.

Co říct k samotnému soupeři? Hrál rychlý a agresivní fotbal, byl to pro vás určitě solidní soupeř.

To je pravda. Bylo znát, že hrají ruskou ligu s dobrými soupeři. Byli rychlí na balonu, snažili se kombinovat. Ale my jsme hráli také rychle a účelně a podařilo se nám vyhrát.

Při zápase to vypadalo, že jste v poslední době trénovali hodně střely z dálky, šlo vám to. Jak popíšeš svou trefu a tvé další pokusy?

Snažíme se o to, trenéři nás do toho tlačí. Když ta možnost je, tak nás do ní tlačí, takže to zkoušíme.

Teď obecně k soustředění v Rakousku, jak jste spokojení s místními podmínkami a těšíte se už domů?

Jsme tady asi pět dní a podmínky tady máme super. Určitě jsme maximálně spokojení. Na tréninky z hotelu docházíme pěšky, všechno tady máme blízko. Je to tady super.

Vypadá to, že se se svými staronovými spoluhráči už sehráváš. Je to znát každým dnem?

Určitě to je znát. Byl jsem teď někde jinde, kde se zase hrálo trochu jiným herním stylem, tak si teď na sebe trochu zvykáme. Ale jak říkám, do ligy zbývají už jen dva týdny a pomalu už jsme sehranější. Den ode dne to je lepší.