FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 3:2
07.05.2023

Slovan si nepohlídal vedení a do Liberce odjíždí se ztrátou jednoho gólu

Adam Žatečka
České Budějovice/Liberec - V rámci prvního zápasu skupiny o umístění hráli naši fotbalisté v Českých Budějovicích. Slovan měl skvělý vstup do utkání, kdy se postupně trefili Olatunji a Tupta. Ale hráči Dynama otočili duel na 3:2. Příští zápas na domácím stadionu budeme tedy muset dohánět jednogólové manko a to i bez Červa, který v závěru dostal červenou kartu.
S1, neděle 7.5.2023, 15:00, Střelecký ostrov
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
3:2
(2:2)
SK Dynamo Č. Budějovice:

Šípoš - Havel, Čoudek (71. Broukal), Králik (C) - Čavoš (86. Matoušek), Čermák, Hellebrand, Penner (71. Potočný), J. Hora - Čmelík (17. Sluka), Adediran (71. Hais)

Náhradníci: Janáček - Broukal, Bastl, V. Hora, Sluka, Matoušek, Potočný, Hais, Skovajsa, Grič, Zíka

FC Slovan Liberec:

Bačkovský - Plechatý (C), Prebsl, Pourzitidis - Fukala (46. Preisler), Varfolomejev (57. Doumbia), Valenta (46. Červ), Frýdek, Ghali (75. Polyák) - Tupta, Olatunji (57. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Mikula, Preisler, Polyák, Červ, Doumbia, Rabušic, Rondić, Kozák

Branky: 25. Hellebrand, 41. Adediran, 50. Králik - 7. Olatunji, 10. Tupta

Žluté karty:16. Čermák - 79. Červ

Červené karty:90.+4 Čermák - 84. Červ

Rozhodčí: J. Krejsa - R. Kotík, R. Dresler; VAR: T. Batík, AVAR: M. Podaný
Diváci: 3246

První velkou šanci zápasu měli liberečtí a hned byla gólová. V 7. minutě Frýdek vystihl přihrávku na půlce hřiště. Zatáhl míč k vápnu a před bránou čekal úplně osamocený Victor Olatunji, který už měl snadnou práci. Ani na druhou brankou se nečekalo dlouho. O tři minuty později jsme vedli už 2:0. Varfolomejev si všiml volného Ľubomíra Tupty, ten si navedl míč do středu hřiště a střelou na zadní tyč rozvlnil síť.

Poté se hra trochu zklidnila, ale ne na dlouho. V 25. minutě přišlo snížení domácích. Jakub Hora přihrál nikým nehlídanému Patriku Hellebrandovi a ten nechytatelnou ranou na zadní tyč nedal Bačkovskému šanci. Liberci se povedlo rychle získat zpět dvougólové vedení, ale branka nebyla kvůli ofsajdu uznána. Před oběma brankami se nic moc nedělo, bojovalo se spíš ve středu pole. Slovan byl více na balonu. Bohužel pro nás mělo ale poslední slovo poločasu Dynamo. Čermák zatáhl míč do rohu vápna a přihrávkou pod sebe našel Quadriho Adedirana a vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu se po první půli odešlo do kabin.

Netrvalo to dlouho a domácím se podařilo zápas otočit. V 50. minutě se k přímému kopu postavil Jakub Hora. Míč posadil přímo na hlavu Martina Králika, který přehodil libereckého brankáře. Na balónu poté byli spíše českobudějovičtí, do šancí se nikdo moc nedostával. Po delší době se Slovan dostal do vápna. Dominik Preisler, který střídal zraněného Fukalu, hledal před bránou Rabušice. Liberecký útočník ale na míč nedosáhl. V 84. minutě dostal po faulu na půlce druhou žlutou kartu Lukáš Červ a musel jít předčasně do sprch.

K Červovi se stejným zápisem přidal ještě domácí Čermák. Po následném přímém kopu se do tutovky dostal Tupta. Tváří v tvář budějovickému brankáři zvolil razantní střelu, která skončila pouze na břevně. Liberec tak první zápas prohrál 2:3.

Marek Nikl (Dynamo České Budějovice): "Vstoupili jsme dobře do utkání, pak jsme ale udělali chybu. Ještě jednu situaci jsme nevyřešili dobře a prohrávali 0:2. Celý zápas jsme ale byli lepší, ukázali jsme sílu, morál a kvalitu. Zaslouženě jsme vyhráli a mohlo to skončit i větším rozdílem."

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): "Úplně spokojený nejsem. Myslím si, že ve hře byli domácí většinu utkání lepší. Dostali jsme se lacino do vedení a to nás moc ukolébalo. Nehráli jsme dobře, nebránili jsme dobře a ztráceli míče. Domácí zaslouženě vyrovnali, ve druhé půli jsme pak nepohlídali standardku. Je to ale pořád ještě poločas, budeme se chtít zlepšit a doma to urvat na svou stranu."