FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 4:0
13.05.2023

Slovan porazil díky čtyřem střelcům České Budějovice 4:0

Martin Soukup
Liberec - Slovan si v odvetě poradil s Českými Budějovicemi 4:0, když se po gólech Kozáka, Frýdka, Tupty a Olatunjiho probojoval do finále skupiny o umístění. V něm se utkáme s Hradcem Králové.
S2, sobota 13.5.2023, 15:00, Stadion U Nisy
4:0
(1:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Bačkovský – Ndefe, Plechatý, Purzitidis – Fukala, Varfolomejev (64. Doumbia), Valenta, Frýdek (83. Prebsl), Mikula (C) (83. Ghali) – Olatunji, Kozák (64. Tupta).

Náhradníci: Vliegen – Rabušic, Doumbia, Lehoczki, Lexa, Rondić, Preisler, Polyák, Ghali, Tupta, Prebsl.

SK Dynamo Č. Budějovice:

Janáček – Čoudek, Havel (84. Broukal), Králik (C) – Penner, Čavoš (80. Mic. Škoda), J. Hora, Potočný (60. Sluka) – Adediran (84. Grič), Hellebrand – Hais (60. Matoušek).

Náhradníci: Šípoš – Broukal, Matoušek, Mic. Škoda, Sluka, Grič.

Branky: 38. Kozák, 67. Frýdek, 81. Tupta, 90. Olatunji

Žluté karty: 45+2 Varfolomejev - 29. Adediran, 78. Havel, 88. Čoudek

Rozhodčí: Ulrich, Hádek, Vyhnanovský VAR: Hocek, AVAR: Kubr

Diváci: 1358

V úvodu utkání měl Slovan obrovskou příležitost, když střílený centr tečoval Olatunji a z následné dorážky vyprášil rukavice Janáčkovi Kozák. V 11. minutě se ke střele z levé strany dostal opět Kozák, branku ale minul. Vzápětí poslal míč za obranu Hora, na který si naběhl Adediran. Bačkovský ale stačil zmenšit úhel a gól pro Budějovice nepřipustil. Ve 22. minutě se ke střele z levé strany dostal Frýdek, jeho schovanou střelu za obráncem Dynama Janáček v klidu chytl do náručí.

Na vysoký centr si ve 30. minutě naskočil Fukala, ale jeho pokus o volej skončil daleko v zámezí. Následně po centru do vápna se k míči dostal Plechatý, který vstřelil gól do odkryté branky. Neradoval se ale dlouho, jeho brance předcházel ofsajd a gól nebyl uznán. Ve 38. minutě se po rohu dostal k dorážce Mikula, který nastřelil břevno a následně se trefil Kozák - 1:0. Ve 45. minutě Olatunji posunul míč k Pourzitidisovi, ten ale z kroku netrefil branku.

Na začátku druhého poločasu se pokusil o nůžky Kozák, ty mu ovšem nevyšly a brankář Janáček nemusel zasahovat. V 55. minutě se po dobré kombinaci dostal k zakončení Kozák. Svou střelu ale nenasměřoval přesně, míč skončil dva metry od levé tyče Janáčkovy branky. V 66. minutě se po kombinaci dostal k míči Frýdek, který uklidil míč po zemi k pravé tyči. O deset minut později centroval Tupta do vápna přízemní centr. Ve slibné šanci byl Olatunji, kterého ale uhlídal budějovický obránce.

V 82. minutě po centru Fukaly z pravé strany se na zadní tyči objevil nikým nehlídaný Tupta, který zakončil podél brankáře Dynama. Po chvíli se do gólovky dostal Olatunji, ale z blízkosti pouze nastřelil Janáčka. V závěru utkání unikl ve sprintu Tupta, který předložil míč Olatunjimu. Ten nejprve nastřelil tyč, od které se míč odrazil znovu k němu a zvýšil na konečných 4:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Dnes se mi to utkání musí hodnotit dobře. Výsledek 4:0 i náš výkon byl už od úvodu kvalitní. Hned na začátku jsme si vytvořili tu trojitou šanci. Jediné, co bych řekl, že mohlo být lepší, byla efektivita. Do toho velkého vedení jsme se mohli dostat dříve, ale myslím si, že jsme soupeře, až na tu jednu situaci, do ničeho nepustili. Dobře jsme bránili a dopředu jsme hráli také moc dobře. Těch šancí jsme si vytvořili poměrně dost. Jsem spokojený jak s výsledkem, tak i s výkonem, a hlavně s postupem do finále.

Tomáš Zápotocký (SK Dynamo České Budějovice): Zápas se mi hodnotí velmi špatně, Liberec nás dneska přejel. Fotbal není krasobruslení a nehraje se na krásu. Slovan byl důraznější ve vápně a tam se to rozhoduje. Oni tam byli efektivnější a můžu jim jen pogratulovat k postupu do finále. V té prostřední skupině nám skončila sezona, ale tento půlrok hodnotím velice pozitivně, protože jsme se udrželi. Dostali jsme se do prostřední skupiny, což já beru jako takový malý zázrak a těším se už na léto, kdy si připravíme s Márou Niklem svůj tým podle našich představ.