FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:1
07.08.2021

Slovan remizoval s Hradcem 1:1, Havelka dostal červenou kartu

Mladá Boleslav/Liberec – Slovan bere první bod v nové sezoně. Na improvizované půdě ligového nováčka z Hradce Králové v Mladé Boleslavi vedl po brance Michaela Rabušice, dlouhých šedesát minut ovšem musel bránit těsný náskok po červené kartě Filipa Havelky. Srovnání přišlo v 67. minutě z kopačky Jana Krále.
3.kolo, sobota 7.8.2021, 16:00
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:1
(0:1)
FC Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Jakub Klíma (69. Kateřiňák), Donát, Urma – J. Rada (85. Soukeník), Kodeš – Prekop, P. Dvořák (63. Král), Vlkanova (C) – Vašulín (85. Kubala)
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Mikula, Fukala – Nečas (61. Mészáros), Havelka, Faško, Gembický (61. Matoušek) – Rondič, Rabušic (41. Purzitidis)
Branky: 67. Král – 9. Rabušic. Rozhodčí: Proske – Dresler, Leška. ŽK: 79. Vašulín, 82. J. Rada – 63. Matoušek. ČK: 33. Havelka.
Diváci: 960

Už přímo pro utkání byl trenérům k dispozici 22letý záložník Christian Frýdek, který přestoupil do Slovanu z pražské Sparty, zůstal na střídačce. Po náznacích šancí na obou stranách se v osmé minutě dostal po Gembického centru do dobré střelecké pozice Michael Rabušic.

Zkušený útočník se obtočil kolem míče a pomocí teče stopera překonal brankáře Viléma Fendricha. Slovan vstřelil první branku v nové sezoně a zároveň otevřel skóre duelu. Ve 20. minutě srovnal Jakub Klíma, který si našel balon po standardní situaci. První ligový gól hradeckého hráče ale zrušil VAR, který si všiml ofsajdu, skóre se neměnilo.

Ve 33. minutě přišel ostrý souboj Filipa Havelky s kapitánem domácích Adamem Vlkanovou, který po dalším přezkoumání videem skončil červenou kartou pro libereckého záložníka. Východočechům začala dlouhá šedesátiminutová přesilovka. Záhy vyslal dělovku zpoza vápna Erik Prekop, Milan Knobloch míč vytěsnil nad břevno.

V nastavení první půle hlavičkoval nebezpečně po rohu Vašulín, ovšem napálil jen záda Fukaly, od nichž se míč odrazil mimo tři tyče. Po přestávce se do velké šance dostal ve vápně Slovanu Dvořák, který tečoval pokus Rady do tyče hostující branky. Obraz hry se v nadcházející pasáži nezměnil, Hradec obehrával útočnou polovinu, Slovan se zarytě bránil. Po uplynutí dvou třetin utkání přišla na hřiště čerstvá síla v podobě Jana Matouška a Karola Mészárose.

Druhý zmiňovaný zanedlouho odcentroval balon z levé strany na Rondiče, vytáhlému útočníkovi však chyběla tentokrát přesnost a přestřelil. Vzápětí přišlo vyrovnání, Jan Král přeskočil při rohovém kopu Jana Mikulu a vyslal nechytatelnou hlavičku, jež se zastavila až v síti.

V 84. minutě vymyslel Rondič dobrý pas na Matouška, ten ale sám před Fendrichem na balon nedoskočil. Neujal se ani pokus bosenského útočníka po centru Koscelníka, tentokrát scházela přesnost v zakončení. V samotném závěru ještě zahrozili Východočeši z rohových kopů, Donát hlavičku nasměroval však pouze doprostřed branky. Slovan remizoval s Hradcem Králové 1:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Do zápasu jsme vstoupili slušně s taktickým záměrem víc využívat dvojici Rabušic - Rondič, což se nám vyvedlo brankou. Bohužel pak přišlo zbytečné vyloučení Havelky, který dojížděl balon z přemotivovanosti. Hrát 60 minut v deseti proti nabuzeným hradeckým hráčům, kteří mají hodně vysokých typů, bylo složité. Druhý poločas byl hodně těžký, hráči to odmakali a odjezdili, tím jsme ubojovali bod.“

Miroslav Koubek (FC Hradec Králové): „Bylo nám jasné, že Liberec bude dělat po dvou prohrách vše pro to, aby nepříznivý vývoj zastavil. Nenechali jsme se uchlácholit tím, že soupeř dostal pět branek od Sparty, protože šlo o utkání se specifickým vývojem. Nenechali jsme se ovlivnit, věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Tušili jsme, že nasadí dva velké bojovníky na hrotu, kteří nás měli rozbít v obraně a vytvářet permanentní tlak. To se podařilo, duel jsme nezačali dobře, pravděpodobně jsme v hlavách měli určité obavy, což jsem na mužstvu cítil. Umožnili jsme Slovanu vstup do utkání s brankou. Poté jsme se dostali do hry, dali jsme gól, který nebyl uznán. Další rána do naší psychiky. Pomohl nám moment červené karty, kdy jsme šli do početní převahy, získali jsme pochopitelně herně navrch. Tvrdě jsme šli za vyrovnáním, mohli jsme duel i vyhrát, měli jsme šance a závary, jsme v koncovce takoví, jací jsme... Zatím jsme dali pokaždé jen jeden gól a až dáme dva, snad vyhrajeme. Bohužel je z toho zase bodík.“