FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:0
11.12.2021

Slovan zápas proti favoritovi z Plzně nezvládl, prohrál rozdílem dvou branek

Liberec/Plzeň - Soupeřem Slovanu v 18. kole FORTUNA:LIGY byl silný protivník ze západu Čech, FC Viktoria Plzeň. Liberečtí nevstoupili do utkání špatně a v první patnáctiminutovce předváděli pohledný kombinační fotbal. Ovšem poté rozvlnil síť Řezník a o pár minut později potrestal chybnou rozehru Sýkora gólem na 2:0. Slovan se snažil ještě v druhém poločase zabojovat o výsledek, ale Plzeň výkonem směrem dozadu změnu skóre nepřipustila.
18.kolo, sobota 11.12.2021, 18:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:0
(2:0)
FC Viktoria Plzeň: Staněk - Řezník, Pernica, Hejda (C), Havel - Bucha, Kalvach - Sýkora (82. Falta), Čermák (70. Káčer), Šulc (70. Kayamba) - Beauguel

Náhradníci: Hruška - Kayamba, Chorý, Falta, Kaša, Janošek, Káčer

FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) - Tiéhi, Havelka (75. Rondić) - Koscelník (46. Fukala), Frýdek (65. Purzitidis), Tupta (46. Stoch) - Júsuf (57. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Fukala, Gembický, Stoch, Rondić, Rabušic

Branky: 17. Řezník, 28. Sýkora

Žluté karty: 40. Beauguel, 83. Hejda

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Podaný; VAR: Klíma, AVAR: Zadinová
Diváci: 1000

Plzeň začala zápas aktivně, s míčem na kopačkách, Slovan se soustředil více na defenzivní činnosti a vyčkával na chyby svého soupeře. V podání libereckých fotbalistů bylo k vidění několik kolmic za obranu, avšak většina z nich postrádala přesnost. Pěknou kombinaci předvedl v 16. minutě Júsuf a Koscelník, první jmenovaný se dostal i k zakončení ve vápně, ale branku netrefil. Naopak na druhé straně si za obranu skvěle naběhl Radim Řezník, zpracoval a přízemní střelou rozvlnil síť, 1:0 pro Plzeň.

O pár minut později to už bylo o dva góly, Liberec ztratil míč při kombinaci a Plzeň bleskurychle udeřila. Beauguel zpracoval míč a nahrál ho na úplně volného Jana Sýkoru, ten sám před brankářem nezaváhal, 2:0. Nebezpečnou hlavičku vyslal ve 43. minutě Šulc, který přidělal Knoblochovi plno práce, liberecký gólman s problémy vyrazil na roh.

Ve 47. minutě se odhodlal k akrobatickému pokusu Júsuf, tvrdou střelou minul o kousek branku Staňka, který by byl bezmocný. Slovan se snažil aktivitou propracovat k šancím, ale ani střela Havelky nenašla cíl mezi třemi tyčemi. Knobloch v 67. minutě nezvládl odkop a nahrál přímo na kopačku Šulcovi, plzeňský fotbalista naštěstí nabídnutou šanci nevyužil.

Trenér Kozel se pokusil oživit hru několika čerstvými hráči, ovšem ve hře Slovanu se kupily spíše nepřesnosti než šance. V 86. minutě zakončoval zpoza vápna Rabušic, ovšem střela se mu nepovedla a bránu netrefil. Minutu před koncem si stejný hráč připsal první střelu Slovanu na branku, ale jeho hlavičkový pokus Staněk lapil. V úplném závěru měla ještě jednu šanci Plzeň, ale nikdo z nabíhajících hráčů nedokázal ve vápna usměrnit prudký pas. Slovan se na gólovou dopověď nezmohl a s Plzní prohrál 0:2.

Michal Bílek (FC Viktoria Plzeň): „Odehráli jsme velmi dobrou první půli, dobře jsme drželi míč a dali jsme dvě pěkné branky. V té druhé jsme si to pohlídali, chtěli jsme hrát vzadu na nulu, a to se podařilo. Zároveň jsme chtěli být nebezpečnější, než tomu bylo, takže druhá půle mohla být z naší strany lepší. Ale soupeře jsme do ničeho nepouštěli, takže vítězství těší.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že jsme zápas ztratili v první půli. Do prvního gólu jsme předváděli dobrou pasáž hry, ve které chyběla párkrát finální přihrávka. Viktorka ukázala to, co umí, v čem je silná, byla efektivní. Branka s námi psychicky zacloumala a náš výkon poté nebyl dobrý. Dělali jsme chyby, měli jsme problém udržet míč. O půli jsme chtěli zareagovat a změnili jsme i rozestavení. Dařilo se nám hrát i vyrovnaně, ale kontaktní gól jsme nedali. Ve finální fázi to dnes bylo málo. Rozhoduje se na posledních třiceti metrech a tam byl znatelný rozdíl. Zasloužená výhra Plzně, o které rozhodl první poločas...“