FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:0
06.11.2022

Slovan zvládl domácí utkání proti Hradci Králové, zvítězili jsme 2:0

Ondřej Marko
Liberec - V rámci 15. kola české nejvyšší soutěže jsme na stadionu U Nisy sehráli duel s Hradcem Králové. Již ve 14. minutě prostřelil brankáře Reichla Mick Van Buren. Hradec se následně snažil o vyrovnání, nicméně bezvýsledně. Naopak ve druhé půli přidal další branku fantastickým akrobatickým zakončením Imad Rondić. Zápas tak skončil naší výhrou 2:0.
15.kolo, neděle 6.11.2022, 15:00, U Nisy
2:0
(1:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec:

Vliegen – Gebre Selassie, Plechatý, Talovjerov – Mikula, Fukala (85. Prebsl), Červ, Valenta (63. Pourzitidis), Višinský (74. Frýdek) – Rabušic (62. Rondić), Van Buren (84. Kozák)

Náhradníci: Stejskal – Purzitidis, Prebsl, Preisler, Varfolomejev, Polyák, Frýdek, Kozák, Rondić

FC Hradec Králové:

Reichl – Klíma, Čihák, Smrž – Harazim (70. Koubek), Kodeš, Kučera, Ryneš – Rada – Kubala, Vašulín

Náhradníci: Vízek – Čech, Leibl, Ševčík, Novotný, Dvořák, Koubek, Rybička

Branky: 13. Van Buren, 76. Rondić

Žluté karty: 26. Rabušic, 75. Vliegen - 79. Vašulín, 90+3. Rada, 90+3. Koubek

Diváci: 3125

Rozhodčí: Zelinka – Vlček, Podaný

Hned první střela na bránu celého utkání vyústila v branku. Jejím autorem byl Mick van Buren, který se výborně chopil odraženého míče, utekl obraně a ve vápně a jesličkami překonal brankáře Reichle. Východočeský klub se následně aktivně snažil o srovnání stavu. Solidní šanci měl po rozehraném rohovém kopu, z něhož hlavičkoval Kučera. Vliegen byl však připravený a ránu skvěle vyrazil na břevno. Po zmíněném rohu našel dlouhý aut Čiháka, který opět vypálil hlavou. I tentokrát vytáhl náš brankář těžký zákrok.

V následující pasáži hry se síly na hřišti vyrovnaly, Slovan totiž dotáhl předtím mírně aktivnější Hradec. Nebyly k vidění žádné vyložené šance, nicméně oba celky se hnaly k bráně soupeře. Po aktivní části však tempo duelu poněkud upadlo, především vinou častého přerušování. Ke konci půle aktivita opět vzrostla, soupeř dost znepříjemnil den naší obraně souvislým tlakem. Nejnebezpečnější pokus z něj zaznamenal ze střední vzdálenost Smrž, přes obranu ale rána neprošla. Do konce první půle se stav neměnil, skončil tak 1:0 pro náš tým.

První velká šance druhé půle byla k vidění po zhruba sedmi minutách hry. Valenta na levém kraji šestnáctky dobře podržel míč a následně odcentroval na osamoceného Rabušice. Zkušený útočník z výborné pozice přímo před brankářem však svou hlavičku netrefil. Vyjma zmíněného pokusu byla první část druhého poločasu výrazně méně atraktivní, než poločas první. Krátce po našem dvojitém střídání si Višinský navedl míč a pár metrů před velkým vápnem vypálil dalekonosnou ránu. Avšak k jeho smůle o malý kus minul hradeckou svatyni.

Další nepříliš atraktivní pasáž poté prolomil svým gólem Imad Rondić. Bosenský útočník zakončil nádherným akrobatickým volejem centr Van Burena a zvýšil tak náskok Slovanu na 2:0. Po druhé brance nebyla vidět snaha soupeře o vzdor, jako tomu bylo po prvním gólu. Mírně aktivnějším celkem jsme byli my. Závěr duelu se již obešel bez dramatických situací a změn skóre, zápas jsme tak vyhráli se skórem 2:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Cením si toho, že jsme to dnes zvládli vítězně, protože jsme věděli, že nás nic lehkého nečeká. S Hradcem je to totiž vždy nepříjemný zápas, bolí a je třeba jej odpracovat, což se dneska potvrdilo. Myslím si, že vstup do utkání jsme měli aktivní, snažili jsme se hrát. Do vstřelené branky to bylo docela fotbalové, ten gól bylo vyústění naší hry. Nicméně ihned po brance jsme udělali několik chyb v přechodové fázi a ztratili jsme lehké míče. Hradec se následně dostal ke standardkám, dlouhým autům u vápna a zatlačil nás až skoro do konce první půle, byl zkrátka lepší. My jsme moc nehráli a mohli jsme se soustředit maximálně na defenzivu. Avšak tím, že jsme vedli, tak byl určený ráz zápasu. Myslím si, že druhý poločas jsme už bránili lépe, konsolidovaně a i po zisku míče jsme byli trochu přesnější a klidnější. Především jsme pak dokázali přidat druhou branku, která utkání rozhodla. Hradec byl zase trochu více na míči, v držení byl lepší než my. To bylo ale dané vývojem utkání. V druhé půli si však, kromě neproměněné střely v úvodu, nevybavuji žádné příležitosti. Za poctivost, pracovitost a efektivnost jsme si vítězství zasloužili.”

Miroslav Koubek (FC Hradec Králové): „Viděli jsme kvalitní utkání, hrané ve velkém tempu. Myslím si, že jsme domácí Liberec dneska velmi potrápili, nicméně odjíždíme s prázdnou. Z našeho tlaku, který trval celý zápas, jsme totiž vytěžili málo, na tom jsme si vylámali zuby. Měli jsme hodně finálních situací, mnoho centrů a dohrávek. Bohužel se ale k nám nic neodrazilo, nebo jsme to nevyřešili s patřičnou kreativitou. V tomto směru byl Liberec lepší, myslím si, že z minima vytěžil maximum. V závěru si už také vytvářel šanci svými brejky, protože jsme hru totálně otevřeli, to by v normálním postavení mužstva neprošlo. Jinak si toho Liberec tolik nevytvořil a z minima vytěžil maximum na základě toho, že měl Van Burena. To byl ten rozdíl, který nás porazil a Liberec dovedl k vítězství. Jinak za to, jak mužstvo šlapalo, ho musím pochválit, ale bohužel jsme selhali ve finální fázi. To je ve fotbale možné, já jsem spokojený s přístupem a odhodláním s tím něco dělat. Po hloupé prohře s Pardubicemi, kdy jsme nehráli dobře, dnes mužstvo opravdu dřelo a makalo. Takováto porážka mě potom nemrzí, to je fotbal. Duel jsme ale odehráli se vztyčenou hlavou a myslím, že jsme podali dobrý výkon.”